#SMRTG – Yarın da güneş doğacak 🌞 – SMART GUNES ENERJISI TEK.

#SMRTG - Yarın da güneş doğacak 🌞 - SMART GUNES ENERJISI TEK.
SMRTG Hisse Senedi (SMART GUNES ENERJISI TEK.)
Bu sayfada SMRTG hissesi teknik analizi başta olmak üzere, SMRTG hisse senedi ile alakalı yorumlar, teknik analiz, destek/direnç seviyelerini ve haberler, yeni gelişmeler, duyurular, bilanço ve KAP haberlerini bulacaksınız. SMRTG - SMART GUNES ENERJISI TEK. hisse senedi son alınan veriye göre yüzde 5.23 değişim ve 53.35 liradan işlem görüyor. SMRTG hissesinin dahil olduğu BIST ELEKTRIK (XELKT) endeksi ise yüzde 1.31 artış ile 562.69 seviyesinde bulunuyor. BIST ELEKTRIK endeksini içinde barındıran BIST HIZMETLER endeksi ise yüzde 1.73 değişim ile 10146.37 seviyesinde bulunuyor.

SMRTG Teknik Analizi

Aşağıdaki SMART GUNES ENERJISI TEK. (SMRTG) teknik analizi tradingview`de dzdennis kullanıcı adı ile Eylül 6, 2023 15:38 tarihinde paylaşılmış ve aşağıdaki not eklenmiştir.

Çanağını tamamlamış durumda, çanak tepe noktasında fiyat hareketliliğini devam ettiriyor.
Kısa vadeli düşünecek olursak 1 aydır süre gelen düşen trend söz konusu; bu trend kırılmadığı sürece yukarı yönlü hareket beklememek gerekir.
Ancak şu anda iyice sıkışmış durumda olmakla birlikte ema20 seviyesinde destek olarak tutunuyor.
Yükselen kanalı da gözden kaçırmamakta fayda var ne de olsa kanalın dip noktalarına da çekilme görebiliriz.
Kırılım gerçekleştikten sonra 112 olan çanak hedefi ve 1.618 hedefine ulaşması öngörülebilir.
RSI'daki oluşabilecek uyumsuzlukları da takip etmekte fayda var.
Yakın zamanda bölünme gerçekleşti, gelen paralarla da borçlarda düzenlemeye gidildi.
Bir önceki sene yaşanan bölünme sonrası tekrar eski fiyatına geldiğini görmüştük, bu sene de aynısı neden olmasın ...
Satışları ve karlılığı artırdığı son bilanço da fiyatlanma zaten meydana geldiği için geri çekilmeler yaşandı ve hissede bir süredir dinlenme yaşanıyor.
Ülkemiz güneş enerjisi potansiyeli açısından konum olarak çok verimli olmakla birlikte paramızın dolar karşısında değer kaybı ile birlikte yabancıların güneş santrallerine yatırımı artmakta.
Ortalama üzeri ışınım potansiyeli ve G20 üyesi gelişmiş ülkelere göre halen daha düşük kalan yatırım seviyesi, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde güneş enerjisi yatırımlarına hız kesmeden devam etmesi gerektiğinin mantıklı göstergesidir.
Şirketimizde güneş paneli satışı gerçekleştirmekle birlikte özellikle panel içerisinde bulunan hücrelerinde üretimini artırmayı hedefliyor.
Güneş enerjisi üretim maliyeti de yıllardan beri hızlı bir şekilde düştüğü görülüyor, çoğu kişi günden güne güneş enerjisi panelleri ile enerji üretimi sağlamaya çalışmakta olup SMRTG ülkemizde öncü konumda olduğunu söyleyebiliriz.
Sürekli KAP'a atılan iş ilişkileri de bunun göstergesi.
Bilançoya bakıldığında stoklarını 2 kat artırması olumsuz olarak yorumlanabileceği gibi talebin ne denliği artığını da bizlere gösteriyor.
Rasyo analizine baktığımızda ise tüm çarpanların sektörün üzerinde olduğu aşikar, özellikle PD/DD değeri piyasa ortalamasının neredeyse iki katı.
Ancak bu şirket çoğu enerji şirketinin aksine sadece güneş enerjilerine yatırım yapıyor ve hisse senedinde fiyatlanmalar bu sebeple şimdiden gerçekleşiyor.
Yapılan araştırmalar, yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimi içerisindeki payının 2000 yılında %22, 2020 yılında %37 gerçekleşmiş olup, 2050 yılında %91 seviyesine ulaşacağını göstermektedir.
2050 yılında net sıfır karbon salımı hedefine ulaşmak için elektrik üretiminin önemli ölçüde yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olacağı öngörülmektedir.
Dünya üzerinden sektörü incelediğimizde şirketimizin önünün ne kadar açık olduğu görülüyor, zaten sert fiyat artışları da bunun göstergesi.
Kim bilir, belki de şirketimiz 2050'yi şimdiden fiyatlamaya çalışıyor.
İzleyip göreceğiz.
KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.SMRTG Twitter

SMRTG Twitter yorumları ve görüşlerini 20/06/2024 tarihine göre aşağıya listeledik.

Bilgileri güncelliyoruz.

SMRTG Grafiği ve Pivotlar

Aşağıdaki grafikte SMRTG (SMRTG) ne iş yapar, faaliyet alanı, hızlı istatistikler, geçmiş bilanço ve bilanço tahminlerini bulabilirsiniz. Bunların yanında fiyata göre ve değişken periyotlarda tekniğin nereye geldiğini de görebilirsiniz. SMRTG hisse senedine yatırım yaptıysanız trendi grafiğe yerleştirdiğimiz MACD ve ağırlıklı hareketli ortalama(WMA) ile takip edebilirsiniz.

SMRTG Detay ve Temel Veriler

SMRTG detay ve hisse hakkında temel verileri görüntülemenizi sağlar. SMART GUNES ENERJISI TEK. şirketinin basit hisse senedi fiyatı bilgilerinden de öte gidişata dair yararlı bilgiler sunar.
SMRTG Temettü

Tarih Bedelli Bedelsiz Temettü Oran
26.07.2023 0 98 0.00 1.980000
20.10.2022 0 100 0.00 2.000000

SMRTG Kap Haberleri

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu üzerinden SMRTG şirket bildirimlerini ve haberleri görmek için buraya tıklayın.

SMRTG ne olur, hedef fiyat nedir?

BorsaIQ olarak bir sanal zeka yazılımı ile SMRTG hissesi için hedef fiyatları araştırdık. smrtg hedef fiyat analizi için tıklayın

SMRTG için referanslar ve kaynaklar

Beni Twitter'da takip et, para kazanmak için fırsatları kaçırma: @BorsaIQ Scroll to Top