PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. – PEGASUS

PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. - PEGASUS
PGSUS Hisse Senedi (PEGASUS)
Bu sayfada PGSUS hissesi teknik analizi başta olmak üzere, PGSUS hisse senedi ile alakalı yorumlar, teknik analiz, destek/direnç seviyelerini ve haberler, yeni gelişmeler, duyurular, bilanço ve KAP haberlerini bulacaksınız. PGSUS - PEGASUS hisse senedi son alınan veriye göre yüzde -2.3 değişim ve 241.9 liradan işlem görüyor. PGSUS hissesinin dahil olduğu BIST ULASTIRMA (XULAS) endeksi ise yüzde -1.55 kayıp ile 36012.4 seviyesinde bulunuyor. BIST ULASTIRMA endeksini içinde barındıran BIST HIZMETLER endeksi ise yüzde -0.18 değişim ile 10577.4 seviyesinde bulunuyor.

PGSUS Teknik Analizi

Aşağıdaki PEGASUS (PGSUS) teknik analizi tradingview`de TrendAnalyses kullanıcı adı ile Ekim 1, 2023 01:35 tarihinde paylaşılmış ve aşağıdaki not eklenmiştir.

KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR! Finans piyasaları yüksek volatilite ve yüksek risk taşımaktadır.
Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
Özsermaye Kârlılığı %60,7 Aktif Kârlılık %9,3 Net Satışlar Büyüme %92,5 Favök Marjı %24,9 Halka açıklık oranı %43 ve mevcut ödenmiş sermaye 102,299,707 TL KONJONKTÜREL GÖRÜNÜM / SEKTÖR BAZLI BEKLENTİLER: Havacılık sektörü Q3 bilanço beklentileri pozitif ayrıca PGSUS bedelsiz potansiyeli yüksek şirketler içerisinde yer alıyor.
THYAO Q3 bilanço tarihi 1 kasım PGSUS Q3 bilanço tarihi 8 kasım Sektörel bazda Ulaştırma; Türk özel havacılık sektöründe en iyi bilanço döneminin rasyonel beklentiler dahilinde 3.
çeyrek bilanço dönemi olduğu/olması düşünülüyor.
Dolayısıyla yeni gelecek/gelmesi beklenen yüksek cirolu bilançonun fiyatlamasının ekim ayı içeresinde yapılma ihtimali önlem alınarak değerlendirilebilir.
Elliot Dalga Prensibi; Elliott Dalga Prensibi, yatırımcı davranışının, ortak davranış kalıpları oluşturmak üzere sürü psikolojisi ile güdülendiğini ve bu güdülenme sonucunda iyimserlikle kötümserlik arasında doğal bir ritme uygun olarak dalgalandığını kabul eder.
Bu dalgalanmalar, her vadede düzgün ve düzenli piyasa trendleri oluşturur.
Elliot Dalga Prensibine göre, en temel anlamda, her bir trend formasyonunun kendi içinde beş oluşumu vardır.
Bu oluşumlardan üç tanesi (1, 3, ve 5.
dalgalar) trend yönünde ve iki tanesi (2.
ve 4.
dalgalar) trende karşıt yönde bir düzeltme oluşumu olarak hareket gerçekleştirir.
Teknik Görünüm; Elliot Prensibine göre Temmuz 2022 de başlattığı yükseliş hareketinin 1.
itki dalgasını Ocak 2023 tarihinde geri çekilme hareketi ile tamamlamış görünüyor bu geri çekilme hareketi bir şekilde Fib.
0.382 düzeyine kadar gerçekleştirilmiş.
Akabinde 2.
itki yükseliş dalgasının Mayıs 2023 tarihinde başladığı ve Ağustos 2023 itibariyle geri çekilme hareketinin oluştuğu görülmekte, geri çekilme hareketinin Fib.
altın oran (0.618) seviyesinden tepki aldığı görülüyor.
Beklenti çerçevesinde önceki düzeltme hareketi tepki düzeyinin altına inmediği sürece eski zirve seviyesini aşıp aşamayacağı takip edilmelidir.
Fiyat değer eski seviyesini aştığı takdirde trendin yükseliş yönünde hala kuvvetli olduğu ve yeni bir yükseliş itki hareketi başlatması beklenebilir.
(AB=CD is a reversal zig-zag pattern) Akabinde Fibonacci Extension aracı ile belirlenen seviyelerden 3.
yükseliş itki hareketinin sonlanması ve yerini a, b, c biçiminde 3 kademeli bir düşüş trendine bırakma ihtimali değerlendirilebilir.
Temel indikatörler (Rsı ve Macd) düzeltme hareketleriyle birlikte günlük bazda güzel bir soğuma, soluklanma işlemi gerçekleştirmiş ve zayıfta olsa küçük dönüş emareleri göstermektedir.
Finansal Kurum Beklentileri Deniz Yatırım Hedef Fiyat: 1478,60TL Garanti Yatırım Hedef Fiyatı 1200TL Ak Yatırım Hedef Fiyatı 1350TL Kurumsal Şirket Profili Türkiye'nin en tecrübeli ve köklü özel hava yolu şirketidir.
Deneyimli kadrosu ve teknik ekibiyle uçuş emniyetini ve güvenliğini üst düzeye çıkarır.
Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna olan inancıyla ve uyguladığı “low cost" (düşük maliyetli hava yolu) modeliyle uygun, ulaşılabilir fiyat politikası izler.
Türkiye'nin dijital hava yolu olarak, misafir memnuniyetini odak alan yaklaşımıyla, seyahat deneyimini kolaylaştıracak dijital teknolojiler sunar.
Zamanında kalkış performansında Türkiye'de 1 numara olmayı amaçlar ve her ay internet sitesinde zamanında kalkış performansını paylaşır.
PEGASUS / flypgs com “Neden Pegasus”. Erişim: 30/09/2023 “Yeni nesil motorlara sahip uçaklarla filosunu her geçen gün genişletmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100.
Yılında filosuna kattığı “Cumhuriyet” isimli 100.
uçağını teslim aldı.” Aeronews24 İşlem yapmak için hiçbir zaman aceleci olmayın, strateji oluşturun.
Her düzeltme bir alım fırsatıdır diyenlere inanmayın zira grafik üzerinde görebileceğiniz üzere her tepki, trendi tersine çevirmek için yapılmış bir deneme hareketidir.
Bu hareketin başarılı olduğu ve devamlılığını sağlayacağına inandığımız emarelerle birlikte işlem yapacağız, kapanış ve onayları takip edeceğiz.
Kişi ve kurumlara bağlı varlıklar üzerinde yapılan incelemeler temel analiz, haber akışı ile desteklenmeli ve muhakkak önlem alarak yani bir risk, stop - kâr, hedef yüzdesi belirlenmeli buna uygun bir strateji ile yatırım yapılmalıdır.
Hiçbir öngörü %100 kesinlik taşımamaktadır, önlem almayı ihmal etmeyiniz.
Bol kazançlar dilerim.PGSUS Twitter

PGSUS Twitter yorumları ve görüşlerini 23/07/2024 tarihine göre aşağıya listeledik.

Bilgileri güncelliyoruz.

PGSUS Grafiği ve Pivotlar

Aşağıdaki grafikte PGSUS (PGSUS) ne iş yapar, faaliyet alanı, hızlı istatistikler, geçmiş bilanço ve bilanço tahminlerini bulabilirsiniz. Bunların yanında fiyata göre ve değişken periyotlarda tekniğin nereye geldiğini de görebilirsiniz. PGSUS hisse senedine yatırım yaptıysanız trendi grafiğe yerleştirdiğimiz MACD ve ağırlıklı hareketli ortalama(WMA) ile takip edebilirsiniz.

PGSUS Detay ve Temel Veriler

PGSUS detay ve hisse hakkında temel verileri görüntülemenizi sağlar. PEGASUS şirketinin basit hisse senedi fiyatı bilgilerinden de öte gidişata dair yararlı bilgiler sunar.
PGSUS Temettü

Tarih Bedelli Bedelsiz Temettü Oran
14.05.2024 0 389 0.00 4.887600

PGSUS Kap Haberleri

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu üzerinden PGSUS şirket bildirimlerini ve haberleri görmek için buraya tıklayın.

PGSUS ne olur, hedef fiyat nedir?

BorsaIQ olarak bir sanal zeka yazılımı ile PGSUS hissesi için hedef fiyatları araştırdık. pgsus hedef fiyat analizi için tıklayın

PGSUS için referanslar ve kaynaklar

Beni Twitter'da takip et, para kazanmak için fırsatları kaçırma: @BorsaIQ Scroll to Top