ALFAS – BIR HIKAYENIN SONU / GERÇEKLER SATILDI. – ALFA SOLAR ENERJI

ALFAS - BIR HIKAYENIN SONU / GERÇEKLER SATILDI. - ALFA SOLAR ENERJI
ALFAS Hisse Senedi (ALFA SOLAR ENERJI)
Bu sayfada ALFAS hissesi teknik analizi başta olmak üzere, ALFAS hisse senedi ile alakalı yorumlar, teknik analiz, destek/direnç seviyelerini ve haberler, yeni gelişmeler, duyurular, bilanço ve KAP haberlerini bulacaksınız. ALFAS - ALFA SOLAR ENERJI hisse senedi son alınan veriye göre yüzde -0.29 değişim ve 68 liradan işlem görüyor. ALFAS hissesinin dahil olduğu BIST ELEKTRIK (XELKT) endeksi ise yüzde 2.11 artış ile 551.35 seviyesinde bulunuyor. BIST ELEKTRIK endeksini içinde barındıran BIST HIZMETLER endeksi ise yüzde 3.01 değişim ile 9806.01 seviyesinde bulunuyor.

ALFAS Teknik Analizi

Aşağıdaki ALFA SOLAR ENERJI (ALFAS) teknik analizi tradingview`de Boga_Yatirim kullanıcı adı ile Ağustos 29, 2023 08:34 tarihinde paylaşılmış ve aşağıdaki not eklenmiştir.

Fiyatına müteakkip gözde hisselerden biri olan #ALFAS , büyük bir düzeltmenin eşiğinde gelin teknik ve temel tabloya bakarak nedenleri sıralayalım...
ALFAS firması hali hazırda satışlatın %95'ini yurtiçine gerçekleştiren aynı zamanda yüksek verimliliğe sahip, dayanıklı, güvenilir, yüksek performanslı fotovoltaik paneller üreten, 500 çalışana istihdam olanağı veren bir firmasıdır.
1 - Haftalık RSI 70 olan Aşırı Alım bölgesinin çokça üstünde olup 84 değerinde.
2 - Günlükte RSI tarafında negatif uyumsuzluk mevcut 3 - Fibonacci düzeltmesine göre son direnç ve formasyon hedefi olan 872.1 TL seviyesini bile aşmış vaziyette.
(Kırmızı Yatay Çizgi) 4 - Temel Analiz açısından: *PD/DD oranı: 33.8 yani şirket kendi defter değeri olan gerçek değerinin 33 katı yüksek değerde işlem görüyor.
Ayrıca FK oranı 47.13'tür.
PD/DD Oranı: PD/DD oranı, şirketin piyasa değeri ile defter değeri arasındaki ilişkiyi gösterir.
Eğer bu oran 1'den küçükse, şirketin defter değeri piyasa değerinden yüksektir ve hisse senedi potansiyel olarak değerlidir.
Ancak, bu oran 1'den büyükse, şirketin piyasa değeri defter değerinden yüksek olabilir ve hisse senedi değer kaybı yaşayabilir şeklinde yorumlanır.
5 - Muhtemel BIST 100 düzeltmesine paralel düşüş: Bu konuyla alakalı güncel makalevari analizimiz profilimizde mevcut 6 - %700 Bedelsiz Sermaye Arttırımı Hikayesi; a.
Bedelsiz Sermaye arttırımı sonrasında malumumuz hisse sayısı artarken (arz) , hisse talebi aynı düzeyde kalmayabilir.Tam tamına 7 kat daha fazla hisse sayısı piyasaya sürülecek.
b.
Kâr Satışları: Bazı yatırımcılar bedelsiz hisse senetlerini elde tutmak yerine satmayı tercih edebilirler.
c.
Deneyimlerimize ve döngüsel olarak hisse senetlerinin davranışlarına baktığımız zaman, Bedelsiz Sermaye Arttırımı gerçekleşinceye dek bu olumlu haber (hikaye) kaynaklı güçlü bir yükselen trend meydana gelir.Ve bu, genelde bölünme günü sonra erer.Nitekim hikaye bitmiştir.
Şu söz de not olarak düşülmelidir elbette: “Borsada beklenti alınır, gerçekler satılır” Şuanki koşullarda hisse için muhtemel destek noktası vermek güç, bölünme sonrası buraya güncelleme yapmış bulunacağız.
6 - Bölünme sonrası grafikte çizilen ana trend çizgimiz üzerinde yeni hedefleri konuşabiliyor olacağız.
Muhtemelen yeni yükselen trend çizgimizde 50 TL ve altı seviyeleri konuşuyor olacağız.
Size Wall Street’te zengin olmanın sırlarını anlatacağım.
Kapıları kapatın.
Herkes korkak davrandığı zaman açgözlü, herkes açgözlü davrandığı zaman da korkak olmaya çalışın.
Warren Buffett ÖNEMLİ MADDE: Kasa ve Risk yönetiminizi alarak yatırım yapmanız, psikolojinizin, düşüşlerde olumsuzluklardan etkilenmesini önler.
Grafik ve yorumlar eğitim amaçlı paylaşılmış olup yatırım tavsiyesi içermez.
Buradaki yorumlara göre alım yapmanız sizi zarara uğratabilir.
Etraftan gelen söylenti ve tüyolara itibar etmeyiniz!ALFAS Twitter

ALFAS Twitter yorumları ve görüşlerini 14/06/2024 tarihine göre aşağıya listeledik.

Bilgileri güncelliyoruz.

ALFAS Grafiği ve Pivotlar

Aşağıdaki grafikte ALFAS (ALFAS) ne iş yapar, faaliyet alanı, hızlı istatistikler, geçmiş bilanço ve bilanço tahminlerini bulabilirsiniz. Bunların yanında fiyata göre ve değişken periyotlarda tekniğin nereye geldiğini de görebilirsiniz. ALFAS hisse senedine yatırım yaptıysanız trendi grafiğe yerleştirdiğimiz MACD ve ağırlıklı hareketli ortalama(WMA) ile takip edebilirsiniz.

ALFAS Detay ve Temel Veriler

ALFAS detay ve hisse hakkında temel verileri görüntülemenizi sağlar. ALFA SOLAR ENERJI şirketinin basit hisse senedi fiyatı bilgilerinden de öte gidişata dair yararlı bilgiler sunar.
ALFAS Temettü

Tarih Bedelli Bedelsiz Temettü Oran
29.08.2023 0 700 0.00 8.000000
03.05.2023 0 0 400.00 1.011357

ALFAS Kap Haberleri

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu üzerinden ALFAS şirket bildirimlerini ve haberleri görmek için buraya tıklayın.

ALFAS ne olur, hedef fiyat nedir?

BorsaIQ olarak bir sanal zeka yazılımı ile ALFAS hissesi için hedef fiyatları araştırdık. alfas hedef fiyat analizi için tıklayın

ALFAS için referanslar ve kaynaklar

Beni Twitter'da takip et, para kazanmak için fırsatları kaçırma: @BorsaIQ Scroll to Top